Co je webinář a kdy je vhodný

13. 03. 2016

Ovládáte výborně cizí jazyk a chcete si přivydělat jeho výukou nebo konverzacemi? Doučujete soukromě matematiku a cestování mezi lekcemi Vám ubírá zbytečně mnoho času? Potřebujete zorganizovat rychlé školení pro kolegy z různých koutů země? Právě v takových případech může webinář být to, co Vám usnadní život. 

Webinář je forma výuky, při které jsou lektor a studenti propojeni pomocí Internetu. Lektor může vysílat video, prezentovat různé dokumenty a média, nebo  sdílet dění na ploše svého počítače. To vše studenti vidí v reálném čase. Mohou se přihlásit a s lektorem diskutovat pomocí video hovoru, nebo položit otázku v chatu. Účastníci webináře spolu mohou živě komunikovat a přitom od sebe sedět stovky kilometrů daleko.

Webinář je proto výhodné použít zejména v případech, kdy je pro jeho účastníky jednodušší sejít se virtuálně než osobně. Pomocí webináře lze například:

  • doučovat školní předměty bez nutnosti scházení se u studenta nebo lektora doma - odpadne tak složité dojíždění a lektor může doučovat třeba hned několik studentů naráz, díky čemuž jim může službu poskytnout levněji a sám naopak vydělat více
  • poskytovat jazykovou výuku a konverzace lidem, kteří mají složitý denní program a nemohou tak být pravidelně v určitou dobu na určitém místě
  • poskytovat různá pracovní školení, která nevyžadují fyzický kontakt - školení bezpečnosti práce, školení prodejních a komunikačních dovedností, prezentaci nových produktů prodejnímu týmu apod.
  • poskytovat školení práce s různými počítačovými programy

Dnes už existují nástroje, jak webinář připravit rychle, jednoduše a s minimálními náklady. Díky tomu může téměř každý zkusit nabídnout vyučování, doučování nebo školení toho, co dobře ovládá a přijít si tak k výdělku, který může tvořit zajímavý vedlejší nebo dokonce hlavní zdroj příjmu.

V dalších článcích si ukážeme, jaké je při webináři potřeba technické vybavení a jak takový webinář zdarma a jednoduše zorganizovat a nabídnout potenciálním zákazníkům pomocí nástrojů na portálu Viom.cz

 

Líbil se Vám článek? Nasdílejte ho s přáteli:

Přihlaste se na webinář Jak prezentovat od Radky Mužíkové